TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA28-301L-P05
GTCA28-301L-P05 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA28-301L-P05
Brief Description
GDT 300V 15% 5KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA28-301L-P05.pdf
Availability of GTCA28-301L-P05
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTCA28-301L-P05 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA28-301L-P05
Internal Part NumberEIS-GTCA28-301L-P05
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGas Discharge Tubes
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesGT
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)300V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±15%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA28-301L-P05
GTCA28-301L-P05 Details Description
Related parts for GTCA28-301L-P05
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf