TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA38-501M-R10
GTCA38-501M-R10 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA38-501M-R10
Brief Description
GDT 500V 20% 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA38-501M-R10.pdf
Availability of GTCA38-501M-R10
QUANTITY
GTCA38-501M-R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA38-501M-R10
Internal Part NumberEIS-GTCA38-501M-R10
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)500V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA38-501M-R10
GTCA38-501M-R10 Details Description
Related parts for GTCA38-501M-R10
DIODE MODULE 40V 300A TO244AB datasheet.pdf
EMULATOR CLEARVIEW MATHIAS datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.1A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC 1.5KE datasheet.pdf
LED CBI 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00056 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf