TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCA38-750M-R10
GTCA38-750M-R10 picture photo
Mfg. Part Number
GTCA38-750M-R10
Brief Description
GDT 75V 20% 10KA THROUGH HOLE
Datasheet Download
GTCA38-750M-R10.pdf
Availability of GTCA38-750M-R10
QUANTITY
GTCA38-750M-R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCA38-750M-R10
Internal Part NumberEIS-GTCA38-750M-R10
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)75V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortNo
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCA38-750M-R10
GTCA38-750M-R10 Details Description
Related parts for GTCA38-750M-R10
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 54POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf