Amphenol Industrial GTCL020R32-AFP-B30
GTCL020R32-AFP-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL020R32-AFP-B30
Brief Description
GT 55C 55#16 PIN RECP BOX
Datasheet Download
GTCL020R32-AFP-B30.pdf
Availability of GTCL020R32-AFP-B30
QUANTITY
GTCL020R32-AFP-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL020R32-AFP-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL020R32-AFP-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL020R32-AFP-B30
Related LinksGTCL020R3, GTCL020R32-AFP-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL020R32-AFP-B30 Details Description
Related parts for GTCL020R32-AFP-B30
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 500mA 8-SON Exposed Pad (4x4) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf