Amphenol Industrial GTCL02R18-4P-B30
GTCL02R18-4P-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL02R18-4P-B30
Brief Description
GT 4C 4#16 PIN RECP BOX
Datasheet Download
GTCL02R18-4P-B30.pdf
Availability of GTCL02R18-4P-B30
QUANTITY
GTCL02R18-4P-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL02R18-4P-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL02R18-4P-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL02R18-4P-B30
Related LinksGTCL02R1, GTCL02R18-4P-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL02R18-4P-B30 Details Description
Related parts for GTCL02R18-4P-B30
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
TOOL LOCATOR VN0101600041/0011 1 datasheet.pdf
CONN SPRING 38POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
QKE BACKPLANE PRELOAD AS-SY datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL NK datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf