Amphenol Industrial GTCL02R20-27SX-B30-C14
GTCL02R20-27SX-B30-C14 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL02R20-27SX-B30-C14
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
GTCL02R20-27SX-B30-C14.pdf
Availability of GTCL02R20-27SX-B30-C14
QUANTITY
GTCL02R20-27SX-B30-C14 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL02R20-27SX-B30-C14
Internal Part NumberEIS-GTCL02R20-27SX-B30-C14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL02R20-27SX-B30-C14
Related LinksGTCL02R20-2, GTCL02R20-27SX-B30-C14 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL02R20-27SX-B30-C14 Details Description
Related parts for GTCL02R20-27SX-B30-C14
IDC CABLE - MSC50K/MC50M/MCS50K datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 165CABGA datasheet.pdf
BOARD EVAL ADC14C080 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 626K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS SCKT datasheet.pdf