Amphenol Industrial GTCL030-16S-8P-025-LC
GTCL030-16S-8P-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL030-16S-8P-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 5C 5#16S PIN RECP BOX RM
Datasheet Download
GTCL030-16S-8P-025-LC.pdf
Availability of GTCL030-16S-8P-025-LC
QUANTITY
GTCL030-16S-8P-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL030-16S-8P-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL030-16S-8P-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL030-16S-8P-025-LC
Related LinksGTCL030-16, GTCL030-16S-8P-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL030-16S-8P-025-LC Details Description
Related parts for GTCL030-16S-8P-025-LC
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 7-5NS 100BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V JB 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
2200UF 16V 12.5X44.5 85C AXI datasheet.pdf