Amphenol Industrial GTCL030-28-15SW-B30
GTCL030-28-15SW-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL030-28-15SW-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT RECP
Datasheet Download
GTCL030-28-15SW-B30.pdf
Availability of GTCL030-28-15SW-B30
QUANTITY
GTCL030-28-15SW-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL030-28-15SW-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL030-28-15SW-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL030-28-15SW-B30
Related LinksGTCL030-2, GTCL030-28-15SW-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL030-28-15SW-B30 Details Description
Related parts for GTCL030-28-15SW-B30
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MPD60K datasheet.pdf
JACK TIP METAL-CLAD .080" YELLOW datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG BLACK datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf