Amphenol Industrial GTCL030-40-53P
GTCL030-40-53P picture photo
Mfg. Part Number
GTCL030-40-53P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 60C 60#16 PIN RECP
Datasheet Download
GTCL030-40-53P.pdf
Availability of GTCL030-40-53P
QUANTITY
GTCL030-40-53P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL030-40-53P
Internal Part NumberEIS-GTCL030-40-53P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL030-40-53P
Related LinksGTCL030, GTCL030-40-53P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL030-40-53P Details Description
Related parts for GTCL030-40-53P
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 2008 datasheet.pdf
IRDA MODULE 115.2KBPS 9SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
FUSE 45A 690V BS88 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 40MSPS 64LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
39+39 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X400MM datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf