Amphenol Industrial GTCL06CF14S-12P-B30
GTCL06CF14S-12P-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06CF14S-12P-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06CF14S-12P-B30.pdf
Availability of GTCL06CF14S-12P-B30
QUANTITY
GTCL06CF14S-12P-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06CF14S-12P-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06CF14S-12P-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06CF14S-12P-B30
Related LinksGTCL06CF1, GTCL06CF14S-12P-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06CF14S-12P-B30 Details Description
Related parts for GTCL06CF14S-12P-B30
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2220 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.67MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
PT-IQ-PTB-PT datasheet.pdf
SW MINI SPDT SHRT HNG LEVER 250V datasheet.pdf