Amphenol Industrial GTCL06CF18-10S-B30
GTCL06CF18-10S-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06CF18-10S-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06CF18-10S-B30.pdf
Availability of GTCL06CF18-10S-B30
QUANTITY
GTCL06CF18-10S-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06CF18-10S-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06CF18-10S-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06CF18-10S-B30
Related LinksGTCL06CF1, GTCL06CF18-10S-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06CF18-10S-B30 Details Description
Related parts for GTCL06CF18-10S-B30
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
LED MT SR VERT 18MM 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 475 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 26POS 15GOLD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 89.998 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SOLOX 1GHZ 529BGA datasheet.pdf