Amphenol Industrial GTCL06F14S-2PY-LC
GTCL06F14S-2PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06F14S-2PY-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 4C 4#16S PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06F14S-2PY-LC.pdf
Availability of GTCL06F14S-2PY-LC
QUANTITY
GTCL06F14S-2PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06F14S-2PY-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL06F14S-2PY-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06F14S-2PY-LC
Related LinksGTCL06F1, GTCL06F14S-2PY-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06F14S-2PY-LC Details Description
Related parts for GTCL06F14S-2PY-LC
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
LEVER ROD FOR WL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
RES 604K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf