Amphenol Industrial GTCL06F28-16PZ-025-B30
GTCL06F28-16PZ-025-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06F28-16PZ-025-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06F28-16PZ-025-B30.pdf
Availability of GTCL06F28-16PZ-025-B30
QUANTITY
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06F28-16PZ-025-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06F28-16PZ-025-B30
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06F28-16PZ-025-B30
Related LinksGTCL06F28-1, GTCL06F28-16PZ-025-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06F28-16PZ-025-B30 Details Description
Related parts for GTCL06F28-16PZ-025-B30
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 800MA 180 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 25V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PACK ROUND 1POS 49.9MM D 25.6MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 35A TO3PF datasheet.pdf
330UF 16V 10X18MM 85C 3000H datasheet.pdf