Amphenol Industrial GTCL06F40-35SX-A24
GTCL06F40-35SX-A24 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06F40-35SX-A24
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#12 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06F40-35SX-A24.pdf
Availability of GTCL06F40-35SX-A24
QUANTITY
GTCL06F40-35SX-A24 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06F40-35SX-A24
Internal Part NumberEIS-GTCL06F40-35SX-A24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06F40-35SX-A24
Related LinksGTCL06F40, GTCL06F40-35SX-A24 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06F40-35SX-A24 Details Description
Related parts for GTCL06F40-35SX-A24
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
IC EMI FILTER ESD PROTECT 15CSP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 350MA 2.4 OHM TH datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
1UF 200V 7.54X25.4 125C AXI datasheet.pdf