Amphenol Industrial GTCL06R20-22S-025-LC
GTCL06R20-22S-025-LC picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06R20-22S-025-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
GT 6C 3#8 3#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06R20-22S-025-LC.pdf
Availability of GTCL06R20-22S-025-LC
QUANTITY
GTCL06R20-22S-025-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06R20-22S-025-LC
Internal Part NumberEIS-GTCL06R20-22S-025-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06R20-22S-025-LC
Related LinksGTCL06R20-, GTCL06R20-22S-025-LC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06R20-22S-025-LC Details Description
Related parts for GTCL06R20-22S-025-LC
RES 4.7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
ITNF PULSE TRANSFORMER THT 0.1A datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 25V AXIAL datasheet.pdf
LP SUP CIRCUITS MANUAL RESET datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 6A SOT-223 datasheet.pdf