Amphenol Industrial GTCL06R20-27SW-B30
GTCL06R20-27SW-B30 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06R20-27SW-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTCL06R20-27SW-B30.pdf
Availability of GTCL06R20-27SW-B30
QUANTITY
GTCL06R20-27SW-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06R20-27SW-B30
Internal Part NumberEIS-GTCL06R20-27SW-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06R20-27SW-B30
Related LinksGTCL06R20, GTCL06R20-27SW-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06R20-27SW-B30 Details Description
Related parts for GTCL06R20-27SW-B30
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 6MA TSOT-6 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER/VOLT I/O 8-SOIC datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf