Amphenol Industrial GTCL06RV28-20P
GTCL06RV28-20P picture photo
Mfg. Part Number
GTCL06RV28-20P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 10#12 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTCL06RV28-20P.pdf
Availability of GTCL06RV28-20P
QUANTITY
GTCL06RV28-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL06RV28-20P
Internal Part NumberEIS-GTCL06RV28-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL06RV28-20P
Related LinksGTCL06R, GTCL06RV28-20P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL06RV28-20P Details Description
Related parts for GTCL06RV28-20P
CONVERTER DC/DC -12V OUT -250MA datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND AMBER PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TOOL HAND 30-32AWG CRIMP datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT VFBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SKT datasheet.pdf