Amphenol Industrial GTCL08F18-19S-025
GTCL08F18-19S-025 picture photo
Mfg. Part Number
GTCL08F18-19S-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 10C 10#16 SKT PLUG RTANG
Datasheet Download
GTCL08F18-19S-025.pdf
Availability of GTCL08F18-19S-025
QUANTITY
GTCL08F18-19S-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCL08F18-19S-025
Internal Part NumberEIS-GTCL08F18-19S-025
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCL08F18-19S-025
Related LinksGTCL08F1, GTCL08F18-19S-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTCL08F18-19S-025 Details Description
Related parts for GTCL08F18-19S-025
D-SUB CABLE MFL15K/MC16M/MFL15K datasheet.pdf
RES ADJ 1.0 OHM 25W 10% LUGS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.77A 75 MOHM TH datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 30POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 2WR datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 11.5A 9.4 MOHM datasheet.pdf