TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCN25-900M-R02
GTCN25-900M-R02 picture photo
Mfg. Part Number
GTCN25-900M-R02
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 90V 20% 2.5KA
Datasheet Download
GTCN25-900M-R02.pdf
Availability of GTCN25-900M-R02
QUANTITY
GTCN25-900M-R02 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCN25-900M-R02
Internal Part NumberEIS-GTCN25-900M-R02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
SeriesGT
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)90V
Impulse Discharge Current (8/20µs)2500A (2.5kA)
Tolerance±20%
Number of Poles2
Fail ShortNo
Mounting TypeUser Defined
Package / CaseCylinder No Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCN25-900M-R02
GTCN25-900M-R02 Details Description
Related parts for GTCN25-900M-R02
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 14POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
9' 12/3 SPT-3 BEIGE 250V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
RES 40 OHM 1W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf