TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCR37-231M-P10-FS
GTCR37-231M-P10-FS picture photo
Mfg. Part Number
GTCR37-231M-P10-FS
Brief Description
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCR37-231M-P10-FS.pdf
Availability of GTCR37-231M-P10-FS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTCR37-231M-P10-FS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCR37-231M-P10-FS
Internal Part NumberEIS-GTCR37-231M-P10-FS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGas Discharge Tubes
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCR37-231M-P10-FS
GTCR37-231M-P10-FS Details Description
Related parts for GTCR37-231M-P10-FS
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-DIP datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5MM-30MM WIRE MOD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OVERVOLTAGE PROTECT 8-DFN datasheet.pdf
BASE ELEMENT W/FOOT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2B032FW-13,0C1-2 datasheet.pdf
RU2R4 TIMR MULTI FUNC 12VAC/DC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123F datasheet.pdf