TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCR37-351M-P10-FS
GTCR37-351M-P10-FS picture photo
Mfg. Part Number
GTCR37-351M-P10-FS
Brief Description
GDT 350V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCR37-351M-P10-FS.pdf
Availability of GTCR37-351M-P10-FS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTCR37-351M-P10-FS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCR37-351M-P10-FS
Internal Part NumberEIS-GTCR37-351M-P10-FS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGas Discharge Tubes
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)350V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCR37-351M-P10-FS
GTCR37-351M-P10-FS Details Description
Related parts for GTCR37-351M-P10-FS
REG SW 1.0V 14A VERT 12SIP datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 60PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 44POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 1.04KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
READ/WRITE HEAD W/2M datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V JB 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
3.96 EP PLUG HSG 6P(GREEN) datasheet.pdf
26500 19C 19#16 S BY RECP LC datasheet.pdf
OSC MEMS 100MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf