TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCR38-231M-Q10-FS
GTCR38-231M-Q10-FS picture photo
Mfg. Part Number
GTCR38-231M-Q10-FS
Brief Description
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCR38-231M-Q10-FS.pdf
Availability of GTCR38-231M-Q10-FS
QUANTITY
GTCR38-231M-Q10-FS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCR38-231M-Q10-FS
Internal Part NumberEIS-GTCR38-231M-Q10-FS
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
Number of Poles3
Fail ShortYes
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCR38-231M-Q10-FS
GTCR38-231M-Q10-FS Details Description
Related parts for GTCR38-231M-Q10-FS
RES SMD 39 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.6VC P600 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf