TE Connectivity Raychem Circuit Protection GTCR38-231M-R10-FS
GTCR38-231M-R10-FS picture photo
Mfg. Part Number
GTCR38-231M-R10-FS
Brief Description
GDT 230V 20% 10KA T/H FAIL SHORT
Datasheet Download
GTCR38-231M-R10-FS.pdf
Availability of GTCR38-231M-R10-FS
QUANTITY
GTCR38-231M-R10-FS Order Process
Ship out your order
Specifications of GTCR38-231M-R10-FS
Internal Part NumberEIS-GTCR38-231M-R10-FS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Protection Products
Gas Discharge Tubes
Featured ProductGas Discharge Tubes
PackagingTray
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)10000A (10kA)
Tolerance±20%
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTCR38-231M-R10-FS
GTCR38-231M-R10-FS Details Description
Related parts for GTCR38-231M-R10-FS
CONN HEADER 58POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 275MA 14-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M20 5V datasheet.pdf
PALM GRIP TOOL & 50 POSN SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP SWITCH BLACK/FROST POWER datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 230MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 100POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK .158"X4' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 9C SKT 24" YEL JACKS datasheet.pdf