Amphenol Industrial GTS02R-22-22S
GTS02R-22-22S picture photo
Mfg. Part Number
GTS02R-22-22S
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
GTS02R-22-22S.pdf
Availability of GTS02R-22-22S
QUANTITY
GTS02R-22-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS02R-22-22S
Internal Part NumberEIS-GTS02R-22-22S
FamilyCircular Connectors
SeriesGT, MIL-5015 Derivative
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert22-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationSolder Cup
Fastening TypeReverse Bayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS02R-22-22S
Related LinksGTS02R, GTS02R-22-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS02R-22-22S Details Description
Related parts for GTS02R-22-22S
IC DAC 10BIT R-R I2C TSOT23-5 datasheet.pdf
CARD USB CARDBUS HOST 2-PORT datasheet.pdf
RES SMD 93.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.5A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.6A SYNC 10TDFN datasheet.pdf
LED SPACER 3MM T-1 BLACK 22MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
FERRITE BEAD 21 OHM 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V 20% X5R 1210 datasheet.pdf