Amphenol Industrial GTS02R28-15SW
GTS02R28-15SW picture photo
Mfg. Part Number
GTS02R28-15SW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 35C 35#16 SKT RECP BOX
Datasheet Download
GTS02R28-15SW.pdf
Availability of GTS02R28-15SW
QUANTITY
GTS02R28-15SW Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS02R28-15SW
Internal Part NumberEIS-GTS02R28-15SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS02R28-15SW
Related LinksGTS02R, GTS02R28-15SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS02R28-15SW Details Description
Related parts for GTS02R28-15SW
CONN RCPT 5POS IN-LINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LIS331DL datasheet.pdf
CABLE DUCT 100MMX60MM datasheet.pdf
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 15ppm 8pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IDC F/F 17POS RIBBON CBL ASSY datasheet.pdf
MINITEK PWR3.0 REC HSG datasheet.pdf
TAPE 5908 VHB FOAM 6" X 72YD datasheet.pdf