Amphenol Industrial GTS06-20-7S
GTS06-20-7S picture photo
Mfg. Part Number
GTS06-20-7S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTS06-20-7S.pdf
Availability of GTS06-20-7S
QUANTITY
GTS06-20-7S Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06-20-7S
Internal Part NumberEIS-GTS06-20-7S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06-20-7S
Related LinksGTS06, GTS06-20-7S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06-20-7S Details Description
Related parts for GTS06-20-7S
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50PS R/A SHORT LA datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4NPT 20MA datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 50POS M-M 1.0M datasheet.pdf
KIT SAMPLE OPT MOUSE ADNS-5000 datasheet.pdf
FRAME FIXED SZ8 FOR 6MOD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS 28AWG LAMINATE datasheet.pdf
26-19 AWG BUTT CONNECTOR DRY datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf