Amphenol Industrial GTS06A40-68P
GTS06A40-68P picture photo
Mfg. Part Number
GTS06A40-68P
Brief Description
GT 21C 21#8 PIN PLUG
Datasheet Download
GTS06A40-68P.pdf
Availability of GTS06A40-68P
QUANTITY
GTS06A40-68P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06A40-68P
Internal Part NumberEIS-GTS06A40-68P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06A40-68P
Related LinksGTS06A, GTS06A40-68P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06A40-68P Details Description
Related parts for GTS06A40-68P
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 48V IN 5/3.3.V OUT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC ACCLAIM MCU 256KB 144LQFP datasheet.pdf
TRANSDUCER 3000# PRES 1-5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG VIOLET 500' datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-1872-A datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM TH datasheet.pdf