Amphenol Industrial GTS06F20-33P
GTS06F20-33P picture photo
Mfg. Part Number
GTS06F20-33P
Brief Description
GT 11C 11#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTS06F20-33P.pdf
Availability of GTS06F20-33P
QUANTITY
GTS06F20-33P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06F20-33P
Internal Part NumberEIS-GTS06F20-33P
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06F20-33P
Related LinksGTS06F, GTS06F20-33P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06F20-33P Details Description
Related parts for GTS06F20-33P
LED GRN T1-3/4 VERT 5V PC MNT datasheet.pdf
CONV DC-DC 144W 48VIN 3.3V NEG datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
POT 1K OHM 1.5W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf