Amphenol Industrial GTS06F20-7SX
GTS06F20-7SX picture photo
Mfg. Part Number
GTS06F20-7SX
Brief Description
GT 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
GTS06F20-7SX.pdf
Availability of GTS06F20-7SX
QUANTITY
GTS06F20-7SX Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06F20-7SX
Internal Part NumberEIS-GTS06F20-7SX
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06F20-7SX
Related LinksGTS06F, GTS06F20-7SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06F20-7SX Details Description
Related parts for GTS06F20-7SX
DSUB CABL-AFU25K/ AE25G / AFU25K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5.0V 32SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.52A 218 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 900VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf