Amphenol Industrial GTS06R20-11P
GTS06R20-11P picture photo
Mfg. Part Number
GTS06R20-11P
Brief Description
GT 13C 13#16 PIN PLUG
Datasheet Download
GTS06R20-11P.pdf
Availability of GTS06R20-11P
QUANTITY
GTS06R20-11P Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS06R20-11P
Internal Part NumberEIS-GTS06R20-11P
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS06R20-11P
Related LinksGTS06R, GTS06R20-11P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS06R20-11P Details Description
Related parts for GTS06R20-11P
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-DIP datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 750 OHM 4W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MCU 32BIT ENERGY METER 32HVQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf