Amphenol Industrial GTS08A14S-7P-025
GTS08A14S-7P-025 picture photo
Mfg. Part Number
GTS08A14S-7P-025
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#16S PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
GTS08A14S-7P-025.pdf
Availability of GTS08A14S-7P-025
QUANTITY
GTS08A14S-7P-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTS08A14S-7P-025
Internal Part NumberEIS-GTS08A14S-7P-025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTS08A14S-7P-025
Related LinksGTS08A14, GTS08A14S-7P-025 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
GTS08A14S-7P-025 Details Description
Related parts for GTS08A14S-7P-025
CONVERTER DC-DC 3.3V 8A HORIZ datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
ANTENNA RUBBR DUCK 2.4GHZ RP-SMA datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC VIDEO CLK SYNTHESIZER 24-SOIC datasheet.pdf
MOTOR STEP UNI 42MM SQ 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 10MLF datasheet.pdf
MICRO 37C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf