Matrix Orbital GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5 picture photo
Mfg. Part Number
GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD TOUCH TFT 7.0" RS232/I2C
Datasheet Download
GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5.pdf
Availability of GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5 Order Process
Ship out your order
Specifications of GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
Internal Part NumberEIS-GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2014
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesGTT70A
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenResistive
Diagonal Screen Size7" (177.80mm)
Viewing Area156.70mm W x 89.10mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels800 x 480 (WVGA)
InterfaceRS232
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.19mm W x 0.18mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
Related LinksGTT70A-TPR-BL, GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5 Datasheet, Matrix Orbital Distributor
GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5 Details Description
Related parts for GTT70A-TPR-BLS-B0-H1-CS-V5
SWITCH BASIC DPDT 10A 400GF datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 47MM datasheet.pdf
MCLIM, TP-TX/FX-SM1310/PLUS-ST datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2200 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf