Noritake Co., Inc. GU256X64C-3900B
GU256X64C-3900B picture photo
Mfg. Part Number
GU256X64C-3900B
Manufacturer
Product Category
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Brief Description
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 256X64
Datasheet Download
GU256X64C-3900B.pdf
Availability of GU256X64C-3900B
QUANTITY
GU256X64C-3900B Order Process
Ship out your order
Specifications of GU256X64C-3900B
Internal Part NumberEIS-GU256X64C-3900B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package9
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
SeriesGU-3000
Outline L x W x H133.00mm x 38.00mm x 9.00mm
Viewing Area83.08mm H x 20.68mm W
Display Format-
Display TypeGraphic
Format-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Character Size-
Number of Dots256 x 64
InterfaceParallel/Serial
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GU256X64C-3900B
Related LinksGU256X6, GU256X64C-3900B Datasheet, Noritake Co., Inc. Distributor
GU256X64C-3900B Details Description
Related parts for GU256X64C-3900B
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TERM RING VYL 12-10AWG #6-#10 datasheet.pdf
IC SW CUR LIMIT USB 10-UMAX datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND CLEAR 50' datasheet.pdf
HAN U ANTI - TWIPC DEVICE PG 16 datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 50V SOD-64 datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 DUAL 26POS datasheet.pdf