Sharp Microelectronics GW5DGA40M04
GW5DGA40M04 picture photo
Mfg. Part Number
GW5DGA40M04
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MOD 15WATT ZENIGATA 4050K
Datasheet Download
GW5DGA40M04.pdf
Availability of GW5DGA40M04
QUANTITY
GW5DGA40M04 Order Process
Ship out your order
Specifications of GW5DGA40M04
Internal Part NumberEIS-GW5DGA40M04
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package200
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesMega Zenigata
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test1230 lm (Typ)
Current - Test400mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)37V
Lumens/Watt @ Current - Test83 lm/W
Current - Max700mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle-
Features-
Size / Dimension20.00mm L x 24.00mm W
Height1.80mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW5DGA40M04
Related LinksGW5DG, GW5DGA40M04 Datasheet, Sharp Microelectronics Distributor
GW5DGA40M04 Details Description
Related parts for GW5DGA40M04
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OD 2.93V SOT-143 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HANDLAMP 40W BIA 120V 60HZ 50 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
FP0 RELAY EXPANSION BACK CASE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0018UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf