Sprague Goodman GWL4R550
GWL4R550 picture photo
Mfg. Part Number
GWL4R550
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.6-4.5PF 500V SURF MNT
Datasheet Download
GWL4R550.pdf
Availability of GWL4R550
QUANTITY
GWL4R550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GWL4R550
Internal Part NumberEIS-GWL4R550
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.6 ~ 4.5pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated500V
Size / Dimension0.118" Dia x 0.310" L (3.00mm x 7.90mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GWL4R550
Related LinksGWL4, GWL4R550 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GWL4R550 Details Description
Related parts for GWL4R550
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT FOR CC1200 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf