IXYS Corporation GWM120-0075X1-SLSAM
GWM120-0075X1-SLSAM picture photo
Mfg. Part Number
GWM120-0075X1-SLSAM
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 6N-CH 75V 110A ISOPLUS
Datasheet Download
GWM120-0075X1-SLSAM.pdf
Availability of GWM120-0075X1-SLSAM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GWM120-0075X1-SLSAM Order Process
Ship out your order
Specifications of GWM120-0075X1-SLSAM
Internal Part NumberEIS-GWM120-0075X1-SLSAM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTube
FET Type6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)75V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C110A
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.9 mOhm @ 60A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id4V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs115nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case17-SMD, Flat Leads
Supplier Device PackageISOPLUS-DIL™
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GWM120-0075X1-SLSAM
Related LinksGWM120-00, GWM120-0075X1-SLSAM Datasheet, IXYS Corporation Distributor
GWM120-0075X1-SLSAM Details Description
Related parts for GWM120-0075X1-SLSAM
RES 39 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 10-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.52K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf