Sprague Goodman GXA9R000
GXA9R000 picture photo
Mfg. Part Number
GXA9R000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 2-9PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GXA9R000.pdf
Availability of GXA9R000
QUANTITY
GXA9R000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXA9R000
Internal Part NumberEIS-GXA9R000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range2 ~ 9pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXA9R000
Related LinksGXA9, GXA9R000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXA9R000 Details Description
Related parts for GXA9R000
TRANSFORMR LAN 1:1TR 130UH 16SOP datasheet.pdf
SW ROTARY DIP DEC YEL STRT 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 80W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.8A datasheet.pdf