Sprague Goodman GXC60004
GXC60004 picture photo
Mfg. Part Number
GXC60004
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 6-60PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GXC60004.pdf
Availability of GXC60004
QUANTITY
GXC60004 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXC60004
Internal Part NumberEIS-GXC60004
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range6 ~ 60pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.449" (11.40mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXC60004
Related LinksGXC6, GXC60004 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXC60004 Details Description
Related parts for GXC60004
TRANS NPN DARL 160V 1A E-LINE datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 16POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 825 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DDR3 4GB SODIMM datasheet.pdf
IC FPGA 382 I/O 484FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HDI S/M/.078SPCL.110SPCL BENCH C datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
M805 10C 10#23 SKT RECP OM datasheet.pdf
220UF 16V 8X18MM 105C 2000H datasheet.pdf