Sprague Goodman GXD90000
GXD90000 picture photo
Mfg. Part Number
GXD90000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 8-90PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GXD90000.pdf
Availability of GXD90000
QUANTITY
GXD90000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXD90000
Internal Part NumberEIS-GXD90000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range8 ~ 90pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.488" L x 0.402" W (12.40mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXD90000
Related LinksGXD9, GXD90000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXD90000 Details Description
Related parts for GXD90000
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 600V WOG datasheet.pdf
IC ATTEN JTR T1/CEPT IND 16-SOIC datasheet.pdf
RES TEMP SENS 33 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 30MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf