Sprague Goodman GXE27000NM
GXE27000NM picture photo
Mfg. Part Number
GXE27000NM
Brief Description
CAP TRIM 3.5-27PF 200V THRU HOLE
Datasheet Download
GXE27000NM.pdf
Availability of GXE27000NM
QUANTITY
GXE27000NM Order Process
Ship out your order
Specifications of GXE27000NM
Internal Part NumberEIS-GXE27000NM
PackagingBulk
Capacitance Range3.5 ~ 27pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated200V
Size / Dimension0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXE27000NM
Related LinksGXE27, GXE27000NM Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXE27000NM Details Description
Related parts for GXE27000NM
TRIAC ALTERNISTOR 200V 8A TO251 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7A DPAK datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 33K OHM 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf