Sprague Goodman GXT40000
GXT40000 picture photo
Mfg. Part Number
GXT40000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 4-40PF 200V THRU HOLE
Datasheet Download
GXT40000.pdf
Availability of GXT40000
QUANTITY
GXT40000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GXT40000
Internal Part NumberEIS-GXT40000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range4 ~ 40pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated200V
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GXT40000
Related LinksGXT4, GXT40000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GXT40000 Details Description
Related parts for GXT40000
SCREW RETAINER KIT,BULK PKG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf
PCM C-COMPILER PIC12, 16 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 35A DO41 datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 125VAC/VDC 2AG datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 24V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD SCHOTTKY 45V 200A ADDAPAK datasheet.pdf