Sullins Connector Solutions GZC14SABN-M30
GZC14SABN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GZC14SABN-M30
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 14POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GZC14SABN-M30.pdf
Availability of GZC14SABN-M30
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GZC14SABN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC14SABN-M30
Internal Part NumberEIS-GZC14SABN-M30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC14SABN-M30
Related LinksGZC14S, GZC14SABN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC14SABN-M30 Details Description
Related parts for GZC14SABN-M30
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
BOOT FULL TOGGLE 1/4-40 GRAY datasheet.pdf
TEE FTG BRACK LD/LDP/CD10 OWHT datasheet.pdf
TOOL FOR MAXI GRIP 30X30 datasheet.pdf
TVS DIODE 97.2VWM 173VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf