Sprague Goodman GZC15103
GZC15103 picture photo
Mfg. Part Number
GZC15103
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 10-150PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GZC15103.pdf
Availability of GZC15103
QUANTITY
GZC15103 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC15103
Internal Part NumberEIS-GZC15103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range10 ~ 150pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC15103
Related LinksGZC1, GZC15103 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC15103 Details Description
Related parts for GZC15103
RES SMD 205K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf