Sullins Connector Solutions GZC35SABN-M30
GZC35SABN-M30 picture photo
Mfg. Part Number
GZC35SABN-M30
Brief Description
CONN HEADER 35POS .100 SGL SMD
Datasheet Download
GZC35SABN-M30.pdf
Availability of GZC35SABN-M30
QUANTITY
GZC35SABN-M30 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC35SABN-M30
Internal Part NumberEIS-GZC35SABN-M30
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC35SABN-M30
Related LinksGZC35S, GZC35SABN-M30 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GZC35SABN-M30 Details Description
Related parts for GZC35SABN-M30
CONN HEADER 8POS .156 VERT GOLD datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
IC MPU M683XX 16MHZ 144LQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A TO220AB datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8-MLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf