Sprague Goodman GZC80004
GZC80004 picture photo
Mfg. Part Number
GZC80004
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 8-80PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GZC80004.pdf
Availability of GZC80004
QUANTITY
GZC80004 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC80004
Internal Part NumberEIS-GZC80004
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range8 ~ 80pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC80004
Related LinksGZC8, GZC80004 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC80004 Details Description
Related parts for GZC80004
JUMPER-H1507TR/A3048G/H1505TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.3A 207 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 1/16 X 1/2" WHT datasheet.pdf
RES SMD 264 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf