Sprague Goodman GZC80004
GZC80004 picture photo
Mfg. Part Number
GZC80004
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 8-80PF 100V THRU HOLE
Datasheet Download
GZC80004.pdf
Availability of GZC80004
QUANTITY
GZC80004 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZC80004
Internal Part NumberEIS-GZC80004
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range8 ~ 80pF
Adjustment TypeTop and Bottom Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / Dimension0.433" L x 0.374" W (11.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.402" (10.20mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZC80004
Related LinksGZC8, GZC80004 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZC80004 Details Description
Related parts for GZC80004
FIXED IND 8.06UH 4.8A 15.9 MOHM datasheet.pdf
CONN RING 2 AWG #3/8 SOLIS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4.5A SC70-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 4A 61.47 MOHM datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 5.21MM datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 4096X36 10NS 128QFP datasheet.pdf
BOARD EVAL ISOMODEM 24PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 240 V datasheet.pdf