Sprague Goodman GZD15100
GZD15100 picture photo
Mfg. Part Number
GZD15100
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 10-150PF 100V TH
Datasheet Download
GZD15100.pdf
Availability of GZD15100
QUANTITY
GZD15100 Order Process
Ship out your order
Specifications of GZD15100
Internal Part NumberEIS-GZD15100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range10 ~ 150pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRound - 0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GZD15100
Related LinksGZD1, GZD15100 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GZD15100 Details Description
Related parts for GZD15100
IC SWITCH QUAD SPST 16QSOP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC PROG POWER MANAGER 24-TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W SMBJ datasheet.pdf