Bivar, Inc. H-300CR-1-180
H-300CR-1-180 picture photo
Mfg. Part Number
H-300CR-1-180
Manufacturer
Product Category
LEDs - Spacers, Standoffs
Brief Description
LED HOLDER RA 3MM 2LD BK
Datasheet Download
H-300CR-1-180.pdf
Availability of H-300CR-1-180
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
H-300CR-1-180 Order Process
Ship out your order
Specifications of H-300CR-1-180
Internal Part NumberEIS-H-300CR-1-180
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 02/Mar/2015
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Spacers, Standoffs
SeriesH-300CR
ColorBlack
Length0.495" (12.57mm)
LEDT1
MaterialNylon
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H-300CR-1-180
Related LinksH-300C, H-300CR-1-180 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
H-300CR-1-180 Details Description
Related parts for H-300CR-1-180
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
FILTER EMI 47PF RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf