Hirose Electric Co Ltd H/MS3102A22-14PC(73)
H/MS3102A22-14PC(73) picture photo
Mfg. Part Number
H/MS3102A22-14PC(73)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 19POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
H/MS3102A22-14PC(73).pdf
Availability of H/MS3102A22-14PC(73)
QUANTITY
H/MS3102A22-14PC(73) Order Process
Ship out your order
Specifications of H/MS3102A22-14PC(73)
Internal Part NumberEIS-H/MS3102A22-14PC(73)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesH/MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-14
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
Shell Material, Finish-
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H/MS3102A22-14PC(73)
Related LinksH/MS3102A2, H/MS3102A22-14PC(73) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H/MS3102A22-14PC(73) Details Description
Related parts for H/MS3102A22-14PC(73)
RES 27 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.1"L X 2.1"W datasheet.pdf
IC QUAD 2-INPUT MUX 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 100POS 1.27MM datasheet.pdf