Hirose Electric Co Ltd H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 picture photo
Mfg. Part Number
H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSEM H.FL-H.FL 200MM
Datasheet Download
H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200.pdf
Availability of H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
QUANTITY
H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
Internal Part NumberEIS-H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesH.FL
GenderFemale to Female
StyleH.FL to H.FL
1st ConnectorH.FL Female Jack
2nd ConnectorH.FL Female Jack
Length7.87" (200mm)
Cable Type1.37mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max2GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
Related LinksH.FL/S-2LPA-, H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200 Details Description
Related parts for H.FL/S-2LPA-088H1T-A-200
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 10A 125V HNG RLR LVR datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
BOARD EVAL STEP-DOWN XRP7665 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY QC datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P4C SHIELDED datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C M18 datasheet.pdf
CRIMP TOOL, HAND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf